O spółdzielni

Pierwsi lokatorzy Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Zespół Mieszkaniowwprowadzili się  do budynku w 1958 roku. W budynku mieszczą się 74 lokale mieszkalne i 8 lokali użytkowych. Do dnia dzisiejszego w budynku mieszkają jeszcze 3 rodziny , spośród tych, którzy byli pierwszymi mieszkańcami.

W ciągu 59 lat zmieniło się bardzo wiele , budynek otrzymał nową elewację, został utworzony cokół , obłożony marmurem. Wymieniono okna, drzwi wejściowe do lokali mieszkalnych i klatek schodowych, stolarkę okienną lokali użytkowych. Wyremontowano piwnice, wymieniono drzwi do piwnic,ocieplono strychy. Powstała nowa altanka śmietnikowa i odgrodzono posesję od Widok 20 i Widok 22. Zatrudniono agencję ochrony i zbudowano portiernię dla jej pracowników.

Kilkukrotnie powiększano ilość i usytuowanie kamer monitoringu. Dwukrotnie zmieniano bramę wejściową i pokrycie dachu na budynku zainstalowano system podgrzewania rynien. Wykonano remont klatek schodowych i wymianę instalacji wod.-kan . Wymieniono instalację gazową i wyprowadzono gazomierze na klatki schodowe.
Ogrodzono klomb na podwórku i ustawiono ławeczkę. Wybudowano stojak na rowery dla członów Spółdzielni. Zbudowano sieć internetową. W budynku zainstalowano światłowód , dzięki czemu poprawiono jakość łącza inernetowego. Utworzono studio telewizyjne dla telewizji analogowej. Przebudowano studio telewizji na potrzeby telewizji cyfrowej. Do budynku dobudowano windy zewnętrzne do czterech klatek. Winda w klatce VI powstała już wcześniej. W ostatnim czasie powstała również siłownia,

Wśród kolejnych planowanych działań znajdują się:

  • Wymiana instalacji elektrycznej.
  • Budowa balkonów od strony podwórka.
  • Generalny remont klatek schodowych w nowej aranżacji.